hivatkozás

A kutatás az Európai Unió és Magyarország támogatásával, az Európai Szociális Alaptársfinanszírozásával a TÁMOP 4.2.4.A/2-11-1-2012-0001 azonosító számú „Nemzeti Kiválóság Program – Hazai hallgatói, illetve kutatói személyi támogatást biztosító rendszer kidolgozása és működtetése konvergencia program” című kiemelt projekt keretei között valósul meg.

2013. szeptember 23., hétfő

adminisztrációs kitérő

Azt ígértem, a következő poszt arról szól, hogyan állunk neki egy olyan típusú problémának, mint amilyenről az előző bejegyzésben volt szó. Időközben adminisztrációs feladatok jöttek, azokkal kellett foglalkoznom, így mivel manapság már ez is része a kutatómunkának, meg kell emlékeznem erről is, az ígéret pedig egy poszttal tovább csúszik (de időben remélhetőleg nem sokat).
Mostanában a kutatások finanszírozása pályázatokon keresztül valósul meg, ezek egy jelentős része európai uniós pénz. Az ilyen pályázatoknak egyre szövevényesebb bürokratikus háttere van, amely egyre több adminisztrációval jár, ami sajnos épp a hasznos kutatástól veszi el az időt. Kutatási terveket és beszámolókat kell írni, utazáskor, eszközbeszerzéskor, stb. minden szóbajövő költségről megfelelő formájú igazolásokat felmutatni. Aki gyakran pályázik, az persze ezekben jártas lesz és egyre kevesebb időt vesz igénybe (ez igaz a kutatással kapcsolatos más tevékenységekre is, pl. szakirodalmazás), feltéve, hogy nem bonyolítják tovább az így is terjedelmes adminisztrációt.

1 megjegyzés:

  1. Kutatók a Neten 3.0 – III. Kutatói Blog és Weboldal Találkozó

    2013. november 11-17.


    A 2010-es és 2011-es hagyományokat követve harmadik alkalommal rendezzük meg a Kutatók a Neten - Kutatói Blog és Weboldal Találkozót. Az elmúlt két év alatt sokat változott az Internet a tudományok szemszögéből. Népszerű blogok szűntek meg, kutatói web- és Facebook-oldalak indultak. A Kutatók a Neten 3.0 egy olyan virtuális rendezvény, mely megkísérli egy csokorba gyűjteni a szabadidejükben internetes naplót vezető, weboldalt szerkesztő vegyészeket, fizikusokat, nyelvészeket és történészeket. A találkozóra várjuk mindazok jelentkezését, akiket mindennapi munkájuk a laborok, levéltárak, könyvtárak varázslatos világához köt. Célunk, hogy a kutatások iránt érdeklődők egy, közös platformon ismerkedhessenek meg a tudomány művelőinek blogjaival, portáljaival. A rendezvény a kutatók által írt, működtetett blogok és weboldalak seregszemléjén kívül az egymás közötti együttműködés szorosabbra fűzését is szolgálja.


    Az érdeklődők 2013. november 11. és 17. között érhetik el a virtuális találkozót a www.kutatok.net weboldalon.


    Kutatói blogok, weboldalak jelentkezését 2013. október 31-ig várjuk az editor@nanopaprika.eu e-mail címen. A részvétel díjmentes.


    A jelentkezés során megadandó adatok:
    1. Blog/weboldal neve:
    2. Blog/weboldal elérése: http://
    3. Blog/weboldal témája, tudományterülete (max. 1500 karakterben kifejtve):
    4. Blogíró/weblap készítőjének neve:
    5. Blogíró/weblap készítőjének végzettsége:

    VálaszTörlés